Ağ Günlükleri

22 Temmuz 2016

Uzun bir aradan sonra Kaş'tan herkese merhaba.

Bugün sonunda Yengeç ful arma salındı Kaş açıklarında. Kaş'ı mesken tutan Cem (Eğrikavuk) korsan sağolsun, en sonunda bugün bastık ana yelkeni de. 10-15 knot aralığında esen batılı rüzgarla 4-5 knot aralığında umduğumdan da keyifli, bir o kadar da stabil bir yelken seyri yaptık. Yengeçle bağım bir kat daha arttı diyebilirim.

Yarın istikamet yine Kekova ve tabi yine ful arma...

22 Haziran 2015

Kaş'a yaz geldi. Hayatımın en kötü kışı geride kaldı ama ardında paha biçilmez bir deneyim bıraktı.

Şimdi günler limanda keyfe keder iş yaparak, arada kendimi denize atarak akıp gidiyor. Aslında bir iki günlük iş ya var, ya yok ama 75 gün süren kara serüveni sınırlarımı öyle zorlamış ki iyice ağırdan alıyorum, mümkün olduğunca keyifle yapıyorum her işi.

5 Nisan 2015

Bugün Kaş'ta etkinlik günüydü...

14 Mart'ta başlayan yeni proje çalışmalarının ilk finali, STH Akdeniz Projesi Kaş Etkinliği bugün (4 Nisan) hayata geçirildi.

21 minik gönüllünün de görev aldığı çalışmada Kaş Limanı'nında sualtı temizliği, görüntüleme ve veri tabanı çalışması ve envanter çalışması gerçekleştirildi.

10 Şubat 2015

Geceyarısı, 00:22

Bazen son ana kadar başınıza geleceği bilir ama aksini umut edersiniz. Olmayacaktır, bilirsiniz ama yine de bir umut, bir mucize beklersiniz. Kaş'ta son iki ayım her seferinde tahmin haritasına bakıp aksini bekleyerek geçti. Her seferinde bir yandan biliyorum, geliyor ama diğer yandan da bekliyorum, hani belki sıyırır geçer...

4 Şubat 2015

Özetlemek gerekirse Kaş'a varışımdan bu yana 7 ciddi fırtına, bir gerçek afet ve bir hortum geçti üzerimizden. Kaş'ın yerlilerinin 20-25 yılda bir olur dedikleri ne varsa son bir kaç ayda oldu. Yılbaşı gecesi yağan dolu ve sabaha karşı Yengeç'in iki tonoz halatını birden kopartmasına sebep olan fırtına da unutulmazlar arasında yerini aldı.

Sayfalar

RSS - ağ günlükleri beslemesine abone olun.