Ağ Günlükleri

Ölçüsüz Emek: Ahşap Tekne -8-

Kasım 2019'da yapılan planlar, Kasım 2019'da kaldı. Öncelikle Yengeç'i bir araziye taşıma fikri, boat-mover denen tırdan bozma heyulanın gidiş dönüş 1,5 km mesafe için 6.000 TL istemesi ile yalan oldu. Alt alta koyunca bizim arazi fantazisi marina ile neredeyse kafa kafaya gelince bir kez daha Marintürk'ün kapısına dayandım. İki aylık sözleşme yapıp, 19.500 TL toka ettikten sonra sıra geldi Yengeç'i karaya almaya. Bir yandan da ulu Poseidon'u kendimize güldürmek için başladık plan-program-bütçe falan yapmaya.

22 Temmuz 2016

Uzun bir aradan sonra Kaş'tan herkese merhaba.

Bugün sonunda Yengeç ful arma salındı Kaş açıklarında. Kaş'ı mesken tutan Cem (Eğrikavuk) korsan sağolsun, en sonunda bugün bastık ana yelkeni de. 10-15 knot aralığında esen batılı rüzgarla 4-5 knot aralığında umduğumdan da keyifli, bir o kadar da stabil bir yelken seyri yaptık. Yengeçle bağım bir kat daha arttı diyebilirim.

Yarın istikamet yine Kekova ve tabi yine ful arma...

22 Haziran 2015

Kaş'a yaz geldi. Hayatımın en kötü kışı geride kaldı ama ardında paha biçilmez bir deneyim bıraktı.

Şimdi günler limanda keyfe keder iş yaparak, arada kendimi denize atarak akıp gidiyor. Aslında bir iki günlük iş ya var, ya yok ama 75 gün süren kara serüveni sınırlarımı öyle zorlamış ki iyice ağırdan alıyorum, mümkün olduğunca keyifle yapıyorum her işi.

5 Nisan 2015

Bugün Kaş'ta etkinlik günüydü...

14 Mart'ta başlayan yeni proje çalışmalarının ilk finali, STH Akdeniz Projesi Kaş Etkinliği bugün (4 Nisan) hayata geçirildi.

21 minik gönüllünün de görev aldığı çalışmada Kaş Limanı'nında sualtı temizliği, görüntüleme ve veri tabanı çalışması ve envanter çalışması gerçekleştirildi.

10 Şubat 2015

Geceyarısı, 00:22

Bazen son ana kadar başınıza geleceği bilir ama aksini umut edersiniz. Olmayacaktır, bilirsiniz ama yine de bir umut, bir mucize beklersiniz. Kaş'ta son iki ayım her seferinde tahmin haritasına bakıp aksini bekleyerek geçti. Her seferinde bir yandan biliyorum, geliyor ama diğer yandan da bekliyorum, hani belki sıyırır geçer...

4 Şubat 2015

Özetlemek gerekirse Kaş'a varışımdan bu yana 7 ciddi fırtına, bir gerçek afet ve bir hortum geçti üzerimizden. Kaş'ın yerlilerinin 20-25 yılda bir olur dedikleri ne varsa son bir kaç ayda oldu. Yılbaşı gecesi yağan dolu ve sabaha karşı Yengeç'in iki tonoz halatını birden kopartmasına sebep olan fırtına da unutulmazlar arasında yerini aldı.

Sayfalar

RSS - ağ günlükleri beslemesine abone olun.