Kadıköy Belediyesi’ne Açık Teşekkür

Kadim günlerden bu yana fener kalamış caddesinin orta yerinde hayasızca arz-ı endam eden ve bu yolla;

  • dünya kadar kira ödeyen kafe sahiplerinin altı okka altyapıya sahip müşterilerinin araçlarını sıra sıra park etmelerine engel olan,
  • trafik polislerini bu altı okkalık potansiyele ceza kesmek gibi içinden çıkılması güç bir duruma düşüren,
  • vale tabir edilen nev-i şahsına münhasır mahlukatın çalışma özgürlüğünü kısıtlayan,

servet düşmanı arsız ağacı bir gece içinde hiç varolmamışçasına ortadan kaldıran, bunu yaparken -her ne kadar yaprakları hala üzerinde duruyor olsa da- kurumuş olduğu ve tehlike yarattığı için hak ile yeksan eden kurumunuza kendi adıma, tüm kapitalist sistem adına ve daha da önemlisi sosyal demokrat dünya görüşü adına teşekkürü borç bilirim.

Daha da önemlisi, hemen yüz metre ileride aynı hayasız ve umursamaz tavır içerisinde salınan diğer işbirlikçi kadim ağacın da aynı yolla boynunun vurulmasını dört gözle beklediğimi belirtmek isterim.

Yine gayet uygunsuz bir şekilde her cenaze namazı öncesi ve sonrası trafiği felç eden köşebaşındaki camiyi de bir zahmet ıslah etmeniz biz fenerbahçeliler için son derece yerinde olacaktır.

Son olarak apartmanımızın bahçesinde gelen geçenin anasına küfreden, hatta dikenleriyle darp dahi eden iki soysuz gül ağacı tespit ettiğimizi sorumluluk sahibi bir vatandaş olarak belirtmek isterim.

Sosyal demokrat icraatlarınızın aynı başarıyla devamını diliyor, bir kez daha tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız!